Informacje nt przetwarzania danych osobowych / plików cookies: » szczegóły

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) * Urząd Miasta w KŁODZKU

http://www.klodzko.pl/
Strona główna BIP: gov.pl/bip
Strona główna instytucji: http://www.klodzko.pl/
Zarządzenia Burmistrza Zarządzenia Burmistrza Miasta Kłodzka jako kierownika 2024 Zarządzenie Nr 34/2024 Burmistrza Miasta Kłodzka z dnia 31.05.2024 r. w sprawie w sprawie określenia szczegółowego sposobu postępowania pracowników Urzędu Miasta w Kłodzku z podmiotami wykonującymi zawodową działalność lobbingową oraz z podmiotami wykonującymi czynności z zakresu zawodowej działalności lobbingowej bez wpisu do rejestru, w tym sposobu dokumentowania podejmowanych kontaktów.

Kategoria menu:Zarządzenia Burmistrza Miasta Kłodzka jako kierownika 2024

Zarządzenie Nr 34/2024 Burmistrza Miasta Kłodzka z dnia 31.05.2024 r. w sprawie w sprawie określenia szczegółowego sposobu postępowania pracowników Urzędu Miasta w Kłodzku z podmiotami wykonującymi zawodową działalność lobbingową oraz z podmiotami wykonującymi czynności z zakresu zawodowej działalności lobbingowej bez wpisu do rejestru, w tym sposobu dokumentowania podejmowanych kontaktów.

Treść informacji

Zarządzenie nr 34/2024

Burmistrza Miasta Kłodzka

z dnia 31 maja 2024 r.

 w sprawie określenia szczegółowego sposobu postępowania pracowników Urzędu Miasta w Kłodzku z podmiotami wykonującymi zawodową działalność lobbingową oraz z podmiotami wykonującymi czynności z zakresu zawodowej działalności lobbingowej bez wpisu do rejestru, w tym sposobu dokumentowania podejmowanych kontaktów

 Na podstawie artykułu 16 ustęp drugi ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności  lobbingowej  w procesie stanowienia prawa (Dziennik Ustaw z 2017 r. pozycja 248 ze zmianami), zarządza się, co następuje:

  

Paragraf 1

Określa się szczegółowy sposób postępowania pracowników Urzędu Miasta w Kłodzku, zwanego dalej Urzędem, z podmiotami wykonującymi zawodową działalność lobbingową oraz z podmiotami wykonującymi czynności z zakresu zawodowej działalności lobbingowej bez wpisu do rejestru, zwanymi dalej podmiotami wykonującymi działalność lobbingową, przy załatwianiu spraw przedstawianych przez te podmioty Burmistrzowi Miasta Kłodzka, zwanemu dalej Burmistrzem.

 Paragraf 2

Wystąpienia podmiotów wykonujących działalność lobbingową mogą w szczególności przybrać formę:

Punkt pierwszy: zgłoszenia zainteresowania pracami nad projektem uchwały lub projektem zarządzenia,

Punkt drugi: propozycji odbycia spotkania w celu omówienia określonej kwestii uregulowanej prawnie lub wymagającej takiej regulacji.

 Paragraf 3

Koordynowanie czynności w zakresie działalności lobbingowej należy do Wydziału Obsługi Urzędu i Rady Miejskiej Urzędu Miasta w Kłodzku, zwanego dalej komórką koordynującą.

 Paragraf 4

Ustęp pierwszy. W przypadku, gdy do Urzędu wpłynie wystąpienie od podmiotu wykonującego działalność lobbingową, o której mowa w paragrafie drugim, komórka koordynująca:

Punkt pierwszy: rejestruje wystąpienie,

Punkt drugi: sprawdza, czy podmiot, od którego pochodzi wystąpienie został wpisany do rejestru podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową, prowadzonego w wersji elektronicznej przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej,

Punkt trzeci: w przypadku, gdy podmiot nie jest wpisany do rejestru, o którym mowa w punkcie drugim, niezwłocznie przygotowuje projekt pisma Burmistrza Miasta Kłodzka informujący o tym ministra właściwego do spraw administracji publicznej,

Punkt czwarty: sprawdza, czy podmiot, od którego pochodzi wystąpienie, załączył do niego zaświadczenie albo oświadczenie o wpisie do rejestru podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową oraz oświadczenie wskazujące podmioty  na  rzecz  których  wykonuje  tę  działalność,  a  także  w  przypadku  gdy  występuje   na   rzecz   osoby   prawnej   zarejestrowanej  w Krajowym Rejestrze Sądowym – wyciąg albo oświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym dotyczącym tej osoby prawnej. Oświadczenia powinny zawierać klauzulę następującej treści: ,,Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

Punkt piąty: przekazuje sprawę do załatwienia właściwej merytorycznie komórce organizacyjnej Urzędu, ze względu na przedmiot wystąpienia, zwanej dalej właściwą komórką.

Ustęp drugi. W przypadku wpływu wystąpienia od podmiotu wykonującego działalność lobbingową z pominięciem komórki koordynującej, wystąpienie należy niezwłocznie przekazać do komórki koordynującej.

 Paragraf 5

Ustęp pierwszy: Właściwa komórka, do której przekazano wystąpienie, niezwłocznie udostępnia w Biuletynie Informacji Publicznej informacje o działaniach podejmowanych przez podmioty wykonujące zawodową działalność lobbingową, wraz ze wskazaniem oczekiwanego przez te podmioty sposobu rozstrzygnięcia.

Ustęp drugi: Informacje, o których mowa w ustępie pierwszym, podpisuje osoba kierująca pracą właściwej komórki.

Paragraf 6

Właściwa komórka, do której przekazano wystąpienie, przygotowuje, uzgodnioną z Burmistrzem, pisemną odpowiedź na wystąpienie podmiotu wykonującego działalność lobbingową.

Ustęp pierwszy: W przypadku wystąpienia, o którym mowa w paragrafie drugim punkcie pierwszym, właściwa komórka ustosunkowuje się do propozycji w nim zawartych poprzez ich uwzględnienie w uzasadnieniu do projektu uchwały lub zarządzenia, natomiast w razie ich nie przyjęcia, poprzez wyjaśnienie przyczyn takiego stanowiska w uzasadnieniu do projektu uchwały lub zarządzenia.

Ustęp drugi:  W razie potrzeby komórka właściwa może wyznaczyć spotkanie z podmiotem wykonującym działalność lobbingową w celu omówienia zagadnień poruszanych  w  jego   wystąpieniu.   Przebieg   spotkania   dokumentuje   się w formie notatki służbowej, która powinna zawierać:

Punkt pierwszy: określenie miejsca i terminu spotkania,

Punkt drugi: dane osób uczestniczących w spotkaniu, dane identyfikujące podmiot wykonujący działalność lobbingową i osób go reprezentujących,

Punkt trzeci: przedmiot spotkania i jego przebieg,

Punkt czwarty: stanowisko podmiotu wykonującego działalność lobbingową,

Punkt piąty: stanowisko właściwej komórki,

Punkt szósty: podpis pracownika sporządzającego notatkę

Ustęp trzeci. W przypadku wystąpienia, o którym mowa w paragrafie drugim punkcie drugim, właściwa komórka wyznacza spotkanie z podmiotem wykonującym działalność lobbingową w celu omówienia zagadnień poruszanych w jego wystąpieniu. Przebieg spotkania dokumentuje się w formie notatki, o której mowa w punkcie trzecim.

Ustęp czwarty. Notatki, o których mowa w punkcie trzecim i czwartym, zatwierdza kierujący właściwą komórką, przekazując ich kopie Burmistrzowi.

Ustęp piąty. Podczas spotkań, o których mowa w punkcie trzecim i czwartym, właściwa komórka prezentuje stanowisko uzgodnione z Burmistrzem.

Ustęp szósty. Właściwe komórki są obowiązane do niezwłocznego przekazywania komórce koordynującej   wszelkiej    dokumentacji    powstałej    w    wyniku    kontaktów  z podmiotami prowadzącymi działalność lobbingową.

 Paragraf 7

Ustęp pierwszy. Rejestr wystąpień podmiotów prowadzących działalność lobbingową prowadzi komórka koordynująca.

W rejestrze, o którym mowa w ustępie pierwszym, zamieszcza się:

Punkt pierwszy: datę wpływu wystąpienia,

Punkt drugi: numer w rejestrze podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową,

Punkt trzeci: dane podmiotu wnoszącego wystąpienie,

Punkt czwarty: wskazanie podmiotów, na rzecz których wykonywana jest działalność lobbingowa,

Punkt piąty: określenie przedmiotu wystąpienia,

Punkt szósty: wskazanie właściwej komórki, której przekazano wystąpienie do załatwienia,

Punkt siódmy: opis sposobu załatwienia sprawy.

Paragraf 8

Ustęp pierwszy: Komórka koordynująca opracowuje corocznie i udostępnia w terminie do końca lutego w Biuletynie Informacji Publicznej informację o działaniach podejmowanych wobec Burmistrza w roku poprzednim przez podmioty wykonujące zawodową działalność lobbingową.

Ustęp drugi: Informacja, o której mowa w ustępie pierwszym, zawiera:

Punkt pierwszy: określenie spraw, w których zawodowa działalność lobbingowa była podejmowana,

Punkt drugi:  wskazanie podmiotów, które wykonywały zawodową działalność lobbingową,

Punkt trzeci określenie form podjętej działalności,

Punkt czwarty: określenie wpływu, jaki wywarł podmiot w procesie stanowienia prawa w danej sprawie.

 Paragraf 9

Wykonanie zarządzenia powierza się Sekretarzowi Gminy Miejskiej Kłodzko.

 Paragraf 10

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 Podpisał Michał Piszko Burmistrz Miasta Kłodzka.

 Uzasadnienie

Powyższe zarządzenie ma za zadanie uregulowanie kwestii opisanej w artykule 16 ustęp drugi ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa.

Określa sposób postępowania pracowników urzędu wobec działań podejmowanych przez podmioty wykonujące:

a) zawodową działalność lobbingową, o której mowa w art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, oraz

b) czynności  z  zakresu  zawodowej  działalności  lobbingowej  bez  wpisu  do  rejestru podmiotów  wykonujących  zawodową  działalność  lobbingową,  zwanego  dalej "rejestrem".

Stosownie  do  przepisów  zarządzenia,  wystąpienia  podmiotów  kierowane  do urzędu  mogą  mieć  formę  zgłoszenia  zainteresowania  pracami  nad  projektem założeń  projektu  uchwały  lub  projektem  zarządzenia  albo propozycji spotkania w celu omówienia określonej kwestii uregulowanej prawnie.

 Sporządziła: Barbara Gargasz, tel. 74 865 46 20.

Informacja powiązana z wydziałem:   Wydział Obsługi Urzędu i Rady Miejskiej
  METRYKA INFORMACJI
Osoba, która wytworzyła informację:   Wydział Obsługi Urzędu i Rady Miejskiej
Osoba, która wprowadziła informację do BIP:   Magdalena Serafin
Autor ostatniej poprawki:   Magdalena Serafin
Osoba, która zweryfikowała informację w BIP:   Magdalena Serafin
Data wytworzenia informacji:  07.06.2024
Data wprowadzenia do BIP:  07.06.2024 09:31
Data weryfikacji:   07.06.2024 09:32
Data ostatniej zmiany:   07.06.2024 09:32 Rejestr zmian